Paweł Klocek 07.12.2010

LM siatkarek: Zwycięstwo Muszynianki

Siatkarki BPS Banku Fakro Muszynianki pokonały Crveną Zvezdę Belgrad 3:1 w meczu 3. kolejki Ligi Mistrzyń. Wicemistrzynie Polski odniosły pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach.
Radość siatkarek Banku BPS Fakro Muszynianki MuszynaRadość siatkarek Banku BPS Fakro Muszynianki Muszyna fot. East News

Muszynianka rozpoczęła od mocnego uderzenia - w pierwszym secie rozgromiły gospodynie aż 25:9.

Drugą partię przegrały po grze na przewagi 25:27. Dwa kolejne sety należały znów do zawodniczek z Polski - wygrały po 25:20.

W przyszły czwartek Muszynianka podejmuje Crveną Zvezdę we własnej hali. W Grupie A rywalizują ponadto VakifGunesTelekom Stambuł oraz Zariecze Odincowo, z którymi wicemistrzynie Polski przegrały w poprzednich kolejkach.

Obecnie drużyna Banku BPS Fakro Muszynianka Muszyna zajmuje trzecie miejsce w grupie A Ligi Mistrzyń.

W środę w meczu niepokonanych dotąd drużyn VakifGunes TTelekom Stambuł podejmie rosyjskie Zariecze Odincowo.

Wyniki:

7 grudnia, wtorek

Crvena Zvezda Belgrad - Bank BPS Fakro Muszynianka Muszyna 1:3 (9:25, 27:25, 20:25, 20:25)