Paweł Gawlik 08.12.2010

Bologna lepsza od Chievo

Bologna pokonała na swoim stadionie 2:1 Chievo Weronę w zaległym meczu Serie A. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w doliczonym czasie gry Marco Di Vaio
Marco Di VaioMarco Di Vaiofot. PAP/EPA

Do przerwy Bologna prowadziła po trafieniu Miguela Britosa. Zaraz po przerwie wyrównał jednak Bostjan Cesar. Kiedy wydawało się, że drużyny będą musiały podzielić się punktami - gola wartego trzy punkty strzelił dla gospodarzy 34-letni były reprezentant Włoch, Marco Di Vaio.

Oba zespoły nie aspirują w tym roku do walki o puchary europejskie. Oba nie powinny mieć też problemów z utrzymaniem. Chievo jest aktualnie dziesiąte w tabeli, choć do piątego Interu traci tylko trzy punkty. Bologna jest trzynasta, z siedmioma punktami przewagi nad strefą spadkową.