Marcin Nowak 11.12.2010

Fiorentina przegrywa bez Boruca

Artur Boruc z powodu kontuzji, jakiej nabawił się na piątkowym treningu, nie zagrał w sobotnim meczu Fiorentiny z Udinese. Zespół polskiego bramkarza przegrał 1:2 i ciągle pozostaje w tym sezonie bez zwycięstwa na obcym stadionie.
Udinese - ACF FiorentinaUdinese - ACF Fiorentinafot. PAP/EPA

Boruc, który od kilku tygodni występuje w podstawowym składzie wskutek poważnej kontuzji Francuza Sebastiena Freya, nabawił się urazu więzadeł pobocznych w kolanie. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa w grze Polaka.

W sobotę serbski trener Sinisa Mihajlovic postawił w bramce swojego rodaka Vladę Avramova, który wystąpił w Serie A po raz pierwszy w tym sezonie.

Fiorentina, która w bieżących rozgrywkach na wyjeździe wywalczyła tylko trzy punkty, prowadziła od 31. minuty, kiedy gola zdobył Argentyńczyk Mario Alberto Santana. W drugiej połowie do głosu doszli jednak gospodarze, a na listę strzelców wpisali się Kolumbijczyk Pablo Armero i Antonio Di Natale.

"Viola" przegrała po raz piąty na wyjeździe i zajmuje 12. miejsce w tabeli. Liderem jest Milan, który w niedzielę spotka się z Bologną.