Paweł Klocek 19.12.2010

Włochy: Cavani znowu bohaterem Napoli (wideo)

Edinson Cavani zapewnił Napoli drugą pozycję w tabeli przed przerwą zimową, zdobywając jedyną bramkę w meczu z Lecce (1:0) w 17. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej.
Edinson CavaniEdinson Cavani fot. PAP/EPA
  • Na czele Serie A w nowy rok jako pierwszy wchodzi AC Milan

Trafienie Urugwajczyka w ostatnich sekundach meczu było jego dziesiątym w sezonie.

To już druga niezwykle cenny gol urugwajskiego napastnika w ostatnich dniach. W środę trafił do bramki Steauy Bukareszt (1:0) również w samej końcówce meczu i zapewnił włoskiej drużynie awans do 1/16 finału Ligi Europejskiej.

Natomiast dzięki niedzielnemu zwycięstwu Napoli spędzi blisko trzytygodniową przerwę zimową w rozgrywkach Serie A na pozycji wicelidera i wraz z Lazio traci trzy punkty do prowadzącego Milanu. Rzymski zespół również wygrał dosyć szczęśliwie, ponieważ trzy punkty w spotkaniu z Udinese (3:2) zapewniła mu samobójcza bramka w 88. minucie Kolumbijczyka Cristiana Zapaty.

Dosyć niespodziewanie Juventus Turyn zremisował z Chievo Werona (1:1). Zespół Starej Damy od 31. minuty prowadził po bramce Fabio Quagliarelli. Jednak od 52. minuty grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Manuela Giandonato. Gospodarze wykorzystali grę w przewadze i w doliczonym czasie gry doprowadzili do wyrównania po bramce Sergio Pellissiera.

W sobotę natomiast prowadzący w tabeli Milan przegrał na własnym stadionie z Romą 0:1. Jedynego gola zdobył wychowanek szkółki Rossonerich Marco Boriello, który w sierpniu został wypożyczony do Romy. Wcześniej na podobnej zasadzie trafił do siedmiu innych zespołów. To była jego siódma bramka w sezonie.

- Mamy wyjątkowy skład. Roma zasługuje nawet na mistrzostwo - powiedział Boriello.

Roma traci do Milanu siedem punktów i zajmuje piąte miejsce w tabeli.