Aneta Hołówek 20.12.2010

Washington Capitals wygrali w 6 minut

Niewiele ponad sześciu minut potrzebowali hokeiści Washington Capitals na zdobycie wszystkich bramek w wyjazdowym meczu ligi NHL z Ottawa Senators (3:2).
Washington CapitalsWashington Capitalsfot. Wikipedia

Po pierwszej tercji "Senatorowie" prowadzili 2:0, po golach Ryana Shannona i Chrisa Kelly'ego. Sytuacja zmieniła się w drugiej, kiedy na listę strzelców wpisali się gracze stołecznej drużyny: dwukrotnie Mathieu Perreault i raz Eric Fehr.

Atutu własnego lodowiska nie wykorzystał również zespół Detroit Red Wings, mimo prowadzenia 2:0 i 3:1 z Dallas Stars. W 57. minucie do remisu doprowadził Brenden Morrow (jego drugie trafienie w tym spotkaniu), a w końcówce dogrywki "Gwiazdom" wygraną zapewnił Loui Eriksson.

38-letni Chris Osgood z "Czerwonych Skrzydeł" obronił 28 strzałów, ale nie poprawił swego dorobku ligowych zwycięstw do 400.

Dwa pozostałe niedzielne mecze zakończyły się wygranymi gospodarzy po 3:2 - zdobywcy Pucharu Stanleya w poprzednim sezonie hokeiści Chicago Blackhawks pokonali Los Angeles Kings, a Colorado Avalanche okazali się lepsi od Montreal Canadiens.
Ciekawszy przebieg miała konfrontacja w Denver. Gracze Canadiens dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale nie utrzymali korzystnego rezultatu. Autorem decydującego gola dla Avalanche był T.J. Galiardi w 37. minucie.

Wyniki niedzielnych meczów ligi hokeja na lodzie NHL:

Chicago Blackhawks - Los Angeles Kings       3:2
Colorado Avalanche - Montreal Canadiens 3:2
Detroit Red Wings - Dallas Stars 3:4 (po dogrywce)

2. Vancouver 18 8 4 98 77 40
3. Minnesota 14 13 4 75 90 32