Marcin Nowak 21.12.2010

Orlando Magic przegrywają już bez Gortata

Były zespół Marcina Gortata - Orlando Magic i obecny - Phoenix Suns, ale jeszcze bez polskiego koszykarza w składzie, w poniedziałek doznały porażek w meczach ligi NBA.
Orlando Magic - Miami HeatOrlando Magic - Miami Heat fot. PAP/EPA

Wydarzeniem dnia było spotkanie Miami Heat z Dallas Mavericks, wygrane przez gości 98:96.

Porażka Orlando Magic po rewolucji

Magic doznali 11. porażki w sezonie, ulegając na wyjeździe Atlanta Hawks 81:91. W ekipie z Florydy zadebiutowali już pozyskani w ramach wymiany z Suns Jason Richardson i Turek Hedo Turkoglu. Formą nie zachwycili, gdyż uzyskali - odpowiednio - dziewięć i osiem punktów.

Po raz pierwszy w barwach Magic zagrał również Gilbert Arenas, który trafił tam z Washington Wizards. Również nie zachwycił - z gry trafił jedynie trzykrotnie na 15 prób i zakończył spotkanie z dorobkiem 10 pkt. Liderem Orlando był tradycyjnie Dwight Howard - 19 pkt i 20 zbiórek.

Al Horford zdobył 24 pkt dla gospodarzy. - Nie zauważyłem żadnej zmiany w grze Magic. To taki sam zespół, jak wcześniej, tylko złożony z innych koszykarzy. Ciągle jednak dominują w nim typowi strzelcy, a jak skuteczność zawodzi, to nie mają innej broni - ocenił rywali najlepszy strzelec Hawks.

Nowy klub Gortata przegrywa

W Phoenix zaprezentowano oficjalnie pozyskanych w sobotę Gortata, Mickaela Pietrusa i Vince'a Cartera, a w San Antonio zespół Suns przegrał ze Spurs 110:118. O 14. w sezonie porażce gości zdecydowała głównie trzecia kwarta, którą przegrali różnicą 16 pkt (24:40).

Wśród "Słońc" wyróżnił się Jared Dudley. We wcześniejszych meczach tego sezonu zdobywał średnio 6,8 pkt, a w poniedziałek zanotował ich 27. Miał też pięć zbiórek i trzy asysty. 17 pkt i 10 asyst to dorobek Steve'a Nasha.

Liderem Spurs, którzy wygrali po raz dziewiąty z rzędu, był Tim Duncan - 20 pkt, 15 zbiórek, sześć asyst, trzy bloki i dwie asysty, choć skuteczniejszy był od niego rezerwowy Gary Neal - 22 pkt.

- Czekamy na posiłki. Gramy, niemal dzień po dniu, w okrojonym składzie i zawodnicy odczuwają zmęczenie. To główna przyczyna naszej porażki - ocenił trener gości Alvin Gentry.

- Mimo porażki możemy patrzeć w przyszłość z optymizmem. Dojdą nowi koszykarze i ufam, że będziemy silniejsi zarówno w defensywie, jak i w ataku. Powinniśmy być lepszym zespołem - przyznał Steve Nash.

Dallas Maverics przerwali fatalną serię

Koszykarze Dallas Mavericks wygrywając w Miami z Heat 98:96 przerwali serię 12 wygranych zespołu z Florydy. Heat doznali dziewiątej porażki w sezonie, ale wciąż zajmują drugą pozycję w Konferencji Wschodniej. "Mavs" wygrali po raz 22. i na Zachodzie ustępują jedynie San Antonio Spurs.

26 punktów dla zwycięzców uzyskał Niemiec Dirk Nowitzki, ale decydująca o wyniku czwarta kwarta była popisem Jasona Terry'ego, który w ciągu ostatnich 11 minut gry uzyskał wszystkie 19 punktów.

- Zagrali w końcówce kilka wariackich akcji i... wszystko im się udało - podsumował skrzydłowy gospodarzy Chris Bosh.

Losy spotkania mógł zmienić Dwyane Wade. Najlepszy zawodnik Heat - 22 pkt, siedem asyst i cztery zbiórki - 0,8 s przed końcową syreną rzucił za trzy punkty, ale spudłował. Drużyna z Miami przegrała z Dallas po raz 14. z rzędu. - Nie zapominajcie, że rozegraliśmy w tym składzie 30 meczów, a Mavericks, którzy są czołową ekipą ligi, to zespół budowany od lat. Ale i my dojdziemy do takiego poziomu - zapewnił Wade.

4. Portland 15 14 .517
5. Minnesota 6 23 .207