Paweł Klocek 08.01.2011

PlusLiga siatkarek: Aluprof lepszy od Trefla

BKS Aluprof Bielsko-Biała w meczu na szczycie nie pozostawił złudzeń siatkarkom Atomu Trefl Sopot, która z drużyn jest lepsza.
BKS Aluprof Bielsko BiałaBKS Aluprof Bielsko Biała fot. PAP/Adam Ciereszko

Przyjezdne były bladym tłem dla fenomenalnych tego dnia gospodyń, którym nie przeszkadzał nawet przeciekający dach nowej hali miejskiej. Mistrzynie Polski potrzebowały zaledwie 68 minut, by pokonać pretendentki do jednego z medali.

W pierwszym secie tylko w początkowej fazie Atom Trefl nawiązywał walkę. Z upływem czasu zawodniczki BKS poprawiły przyjęcie i blok, a w ataku nie do zatrzymania były Natalia Bamber oraz Joanna Frąckowiak. Świetnie rozgrywała Katarzyna Skorupa. W zespole rywalek wkradła się nerwowość, zwłaszcza na kluczowych pozycjach. Rozgrywającą Izabelę Bełcik musiała zmienić Magdalena Śliwa. Zeszła też przyjmująca Turczynka Neriman Oezsoy. Bez efektu i po prowadzeniu 16:11, 21:15 siatkarki Aluprofu zwyciężyły 25:19.
W drugim secie szybko wypracowały znaczną przewagę: 8:3, 11:6, 16:9.

W obronie doskonale spisywała się libero Agata Sawicka, a w bloku i ataku z obiegnięcia Jolanta Studzienna. Kapitalnie rozgrywała Skorupa, a Bamber świetnie atakowała. Efekt mógł być tylko jeden - wysoka wygrana 25:12.

Początkowa część trzeciej partii była wyrównana. Siatkarki z Sopotu pozbierały się i nawiązały walkę: 1:1, 4:4, 9:9. BKS w swych szeregach miał jednak zawodniczki, które w trudnych chwilach podrywały koleżanki, jak piekielnie mocno atakująca środkowa Berenika Okuniewska.

Bezkonkurencyjny był blok Studzienna-Ciaszkiewicz. Gospodynie były bezlitosne: 19:15, 22:17, 25:21 i 3:0 w całym meczu. Najlepszą siatkarką spotkania wybrana została bielska rozgrywająca Katarzyna Skorupa.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Atom Trefl Sopot 3:0 (25:19, 25:12, 25:21).

Aluprof: Katarzyna Skorupa, Natalia Bamber, Joanna Frąckowiak, Karolina Ciaszkiewicz, Berenika Okuniewska, Jolanta Studzienna, Agata Sawicka (libero) - Magdalena Matusiak, Anna Kaczmar.

Atom Trefl: Izabela Bełcik, Simona Rinieri, Kinga Maculewicz, Neriman Oezsoy, Dorota Świeniewicz, Amaranta Navarro Fernandez, Paulina Maj (libero) - Magdalena Śliwa, Katarzyna Konieczna, Ewelina Sieczka, Meryem Boz.