Aneta Hołówek 19.01.2011

Kolejny sukces Wisły Can Pack w Eurolidze

Koszykarki Wisły Can Pack Kraków wygrały w Koszycach z Good Angels 73:68 (19:17, 20:21, 12:18, 22:12) w meczu 10., ostatniej kolejki grupy A Euroligi.
Wisła Can Pack Kraków - Cras Basket TarantoWisła Can Pack Kraków - Cras Basket Tarantofot. PAP/Jacek Bednarczyk
  • Wisła Can Pack zadowolona ze zwycięstwa

Było to siódme zwycięstwo Wisły, które przypieczętowało jej awans do play off z drugiej pozycji w grupie.

Good Angels: Candice Dupree 20, Zuzana Żirkova 16, Erin Lawless 13, Charde Houston 8, Lucia Kupcikova 7, Anna Jurcenkova 4, Ivana Jalcova 0.

Wisła: Erin Phillips 16, Magdalena Leciejewska 14, Ewelina Kobryn 13, Nicole Powell 12, Jelena Leuczanka 12, Paulina Pawlak 4, Andja Jelavic 2, Gunda Basko 0, Katarzyna Gawor 0.

Czwarta kwarta w wykonaniu krakowianek wygrana 22:12, przesądziła o końcowym sukcesie podopiecznych Jose Hernandeza w wyrównanym i zaciętym spotkaniu. Wiślaczki toczyły pojedynek z Candice Dupree, która przed laty występowała pod Wawelem. Amerykanka uzyskała double-double - miała 20 punktów i 15 zbiórek, ale do pokonania Wisły zabrakło jej należytego wsparcia ze strony koleżanek.

Jedynie Zuzana Żirkowa dotrzymywała kroku Amerykance, a to na prezentującą wyrównany poziom Wisłę - aż pięć koszykarek zdobyło ponad 10 punktów - było zbyt mało.
Pierwsze 20 minut gry było wyrównane, ale to wiślaczki dyktowały warunki i prowadziły pod koniec kwarty różnicą sześciu punktów (16:10, 19:13). Po drugiej części spotkania przewaga zespołu z Krakowa wynosiła tylko punkt (39:38).

Najsłabsza w wykonaniu Polek trzecia kwarta oraz początek ostatniej sprawił, że w 33. minucie skutecznie grające rywalki (17 asyst przy zaledwie 8 Wisły), uzyskała najwyższe prowadzenie 63:55.

Sygnał do odrabiania strat dała Australijka Erin Philips. To przede wszystkim po jej akcjach, Wisła szybko odrobiła straty i na trzy minuty przed końcem był remis 66:66. Krakowianki, choć przegrywały walkę pod tablicami (w całym meczu 32:37), w decydujących akcjach zebrały dwie ważne piłki - najpierw Ewelina Kobryn, a potem Andja Jelavic.
Rywalki nie trafiły za trzy punkty, zaś aktywna w ataku Philips, po faulach Słowaczek, pewnie wykonywała rzuty wolne pieczętując sukces Wisły.

Lotos odpada z rozgrywek

Lotos Gdynia porażką zakończył udział w Eurolidze koszykarek. Mistrzynie Polski w meczu ostatniej kolejki grupy A przegrały u siebie z hiszpańskim Rivas Ecopolis 69:73.

Lotos zajął ostatnie miejsce w tabeli grupy A. Polski zespół w rozgrywkach grupowych wygrał zaledwie jedno spotkanie i przegrał dziewięć.

W dzisiejszym meczu w gdyńskiej drużynie najlepiej zagrała Monica Wright, która zdobyła 18 punktów. 15 zdobyła Milka Bjelica. W zespole z Hiszpanii najskuteczniejsza była Amaya Valdemoro - zdobywczyni 25 punktów.