Marcin Nowak 27.01.2011

Arsenal Londyn poznał finałowego rywala

Piłkarze Birmingham City pokonali po dogrywce West Ham United 3:1 (0:1) w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Ligi Angielskiej i awansowali do finału.
Manchester United - Birmingham CityManchester United - Birmingham Cityfot. PAP/EPA

27 lutego na stadionie Wembley zmierzą się z Arsenalem Londyn.

Zespół z Birmingham uległ "Młotom" w pierwszym meczu 1:2. Do przerwy środowej konfrontacji przegrywał natomiast 0:1 po strzale Carlotna Cole'a w 31. minucie. Drużyna Alexa McLeisha nie złożyła broni. Po niespełna godzinie gry wyrównał Lee Bowyer, a bramkę na 2:1 zdobył w 79. minucie Roger Johnson.

W regulaminowym czasie gry więcej goli nie padło i potrzebna była dogrywka. W 94. minucie jak się okazało bramkę na wagę awansu strzelił Craig Gardner.

Arsenal awans do finału wywalczył we wtorek. Stołeczny zespół, po niespodziewanej porażce w pierwszym meczu 0:1, tym razem pokonał Ipswich Town 3:0. Bramki "Kanonierów" strzegł Wojciech Szczęsny.