Marcin Nowak 18.02.2011

New York Islanders bez szans na awans

Hokeiści Boston Bruins pokonali w wyjazdowym meczu ligi NHL New York Islanders 6:3 i z 71 punktami zajmują czwarte miejsce w Konferencji Wschodniej, za Philadelphia Flyers (81), Pittsburgh Penguins (76) i Tampa Bay Lightning (74).

Łupem bramkowym wśród "Niedźwiadków" podzielili się Blake Wheeler, Mark Recchi, Gregory Campbell, David Krejci, Tyler Seguin i Milan Lukic. Obydwa gole dla "Wyspiarzy", którzy nie mają już szans na awans do play off (na koncie 49 pkt), uzyskał John Tavares, a trzeciego Josh Bailey.

Inną drużyną, która w czwartek wygrała na wyjeździe, była Detroit Red Wings. W Tampa Bay "Czerwone Skrzydła" pokonały miejscowych Lightning 6:2. Goście wygrali pierwszą i trzecią tercję w identycznym stosunku 2:0, a tylko druga zakończyła się remisem 2:2. Głównym autorem sukcesu liderów Central Division był zdobywca dwóch goli Rosjanin Paweł Daciuk, a wspomagali go Daniel Cleary, Niklas Kronwall, Justin Abdelkader i Darren Helm. Spotkanie obserwowała rekordowa liczba widzów czwartkowej kolejki - 20 849.

Także dwa gole w wygranym meczu Edmonton Oilers z Montreal Canadiens 4:1 strzelił Ales Hemsky, a po jednym Jordan Eberle i Ryan Jones. Natomiast honorową dla gości 25. minucie uzyskał Jeff Halpern. Canadiens przegrali z "Nafciarzami" w Edmonton czwarty raz z rzędu i ósmy w dziewięciu meczach od 22 listopada 2003 roku.

32 zwycięstwo w sezonie zanotowali gracze San Jose Sharks, wiceliderzy Pacific Division. Tym razem ich wyższość musieli uznać na wyjeździe Washington Capitals, przegrywając 2:3. Sukces zapewnił "Rekinom" w 51. minucie Dany Heatley. Stołeczna drużyna pokonała Sharks tylko raz w ostatnich 15 konfrontacjach.

Przegrał najlepszy zespół rozgrywek Vancouver Canucks (83 punkty). W Nashville pokonał go Predators 3:1. Wszystkie bramki padły w drugiej tercji.

W klasyfikacji najskuteczniejszych w NHL bez zmian. Nadal prowadzi Kanadyjczyk Steven Stamkos (Lightning), który ma 75 punkty, za 40 bramek i 35 asyst w 58 meczach. Kolejne miejsca zajmują szwedzcy bracia bliźniacy Sedinowie grający w Vancouver Canucks - Daniel 74 (30+44) i Henrik 69 (13+56). Obaj wystąpili po 59 razy.

Wyniki czwartkowych spotkań i tabele hokejowej ligi NHL:

New York Islanders - Boston Bruins 3:6
New York Rangers - Los Angeles Kings 4:3 (po karnych)

2. Calgary 30 22 8 181 175 68
3. Minnesota 30 22 5 148 152 65