Marcin Nowak 06.03.2011

Pittsburgh Penguins zakończyli dobrą passę Bostonu

Hokeiści Pittsburgh Penguins pokonali na wyjeździe, po dogrywce Boston Bruins 3:2. Goście wygrali po raz pierwszy w marcu, po dwóch porażkach, gospodarze zakończyli serię siedmiu kolejnych zwycięstw.
Sidney Crosby Pittsburgh PenguinsSidney Crosby Pittsburgh Penguinsfot. Wikipedia

Grający bez swojego kapitana Sidneya Crosby'ego Penguins prowadzili jeszcze na 33 sekundy przed końcem trzeciej tercji 2:1. Wówczas jednak stan meczu wyrównał David Krejci, doprowadzając do dogrywki. W niej bohaterem został Dustin Jeffrey, który już po niespełna dwóch minutach rozstrzygnął spotkanie na korzyść drużyny z Pittsburgha.

Wyjazdowe zwycięstwo odnieśli także obrońcy Pucharu Stanleya, Chicago Blackhawks, dla których wygrana 5:3 nad Toronto Maple Leafs była ósmą z rzędu. Goście prowadzili już po pierwszej tercji 3:0, i nie dali sobie wydrzeć kompletu punktów. Znakomicie bronił, mimo trzech puszczonych bramek, Corey Crawford. W dziewiątym kolejnym meczu punktował Jonathan Toews.

Najlepszym dorobkiem w lidze wciąż mogą pochwalić się gracze Vancouver Canucks, którzy pokonali na wyjeździe Los Angeles Kings 3:1. Kwestia wyniku rozstrzygnęła się w trzeciej tercji, kiedy do bramki gospodarzy trafił najpierw Daniel Sedin, a pod koniec meczu, kiedy Kalifornijczycy wycofali bramkarza, Alex Burrows.

W konferencji wschodniej na czele nadal Philadelphia Flyers, którzy ulegli na własnym lodzie Buffalo Sabres 3:5, mimo iż po pierwszej tercji prowadzili 2:0, a po drugiej był remis 3:3. Gospodarzy pogrążyły gole Jasona Pominville'a i Nathana Gerbe w ostatniej odsłonie.

Tymczasem Taylor Hall z powodu poważnej kontuzji stawu skokowego nie zagra już w tym sezonie w hokejowej lidze NHL. Kanadyjczyk wybrany z numerem jeden w drafcie 2010 roku jest liderem zespołu Edmonton Oilers i trzecim w klasyfikacji najlepszych młodych zawodników ligi.

W Edmonton w debiutanckim sezonie zdobył 22 bramki i miał 20 asyst.

Kontuzji doznał w czwartkowym spotkaniu z Columbus Blue Jackets podczas bójki z Derekiem Dorsettem. Teraz czeka go około ośmiu tygodni przerwy. To oznacza na pewno koniec występów w tym sezonie, gdyż ekipa Oilers - najgorsza drużyna ligi - nie ma już szansy zakwalifikowanie się do play off.

Wyniki sobotnich spotkań i tabele hokejowej ligi NHL:

New York Islanders - St. Louis Blues 5:2
Philadelphia Flyers - Buffalo Sabres 3:5
Los Angeles Kings - Vancouver Canucks 1:3
Boston Bruins - Pittsburgh Penguins 2:3 (po dogr.)
Toronto Maple Leafs - Chicago Blackhawks 3:5
Atlanta Trashers - Florida Panthers 4:3 (po dogr.)
Tampa Bay Lightning - Montreal Canadiens 2:4
Phoenix Coyotes - Detroit Red Wings 5:4 (po karnych)

2. Calgary 34 24 9 204 191 77
3. Minnesota 34 25 6 169 171 74