Marcin Nowak 19.03.2011

Ireneusz Jeleń bohaterem Auxerre

Ireneusz Jeleń zdobył dwa gole dla AJ Auxerre w wygranym 2:0 sobotnim meczu francuskiej ekstraklasy z Sochaux.

Bohater spotkania opuścił boisko w 74. minucie, natomiast cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Dariusz Dudka

Po ubiegłotygodniowej porażce 0:1 z Nice piłkarze Auxerre zajmowali w tabeli 18. miejsce, oznaczające degradację. W tej sytuacji sobotni mecz 28. kolejki z Sochaux nabrał dla nich szczególnego znaczenia.

Pierwszą bramkę Jeleń zdobył w 18. minucie (przelobował bramkarza rywali), a drugą - niespełna kwadrans po przerwie, po podaniu Słoweńca Valtera Birsy. W sumie Polak ma w tym sezonie pięć goli na koncie.

W zespole gości całe spotkanie rozegrał aspirujący do miejsca w kadrze Franciszka Smudy obrońca Damien Perquis.

Prowadzący w tabeli zespół Ludovica Obraniaka - Lille - również dopisał do swojego dorobku trzy punkty. Wygrał na wyjeździe 2:1 z Brest, odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu, a reprezentant Polski zszedł z boiska w 82. minucie.