Marcin Nowak 03.04.2011

Asysta Sławomira Peszki w Bundeslidze

Piłkarze FC Koeln ustanowili klubowy rekord, odnosząc w niedzielę siódme zwycięstwo z rzędu na własnym stadionie. Asystę w tym spotkaniu zanotował Sławomir Peszko.
FC Kolen - FC NuernbergFC Kolen - FC Nuernbergfot. PAP/EPA

Koeln pokonał FC Nuernberg 1:0, po golu Słoweńca Milivoje Novakovica w 92. minucie.

Zespół z Kolonii po rundzie jesiennej zajmował 16. miejsce, oznaczające grę w barażach o utrzymanie. Po niedzielnej wygranej awansował już na dziesiątą pozycję, a na koncie ma 35 punktów (w pierwszej części sezonu uzyskał 15).

Peszko rozegrał całe spotkanie, zaś drugi z reprezentantów Polski - Adam Matuszczyk nie pojawił się na boisku.

W innym niedzielnym spotkaniu VfL Wolfsburg zremisował z Eintrachtem Frankfurt 1:1.

W tabeli prowadzi Borussia Dortmund przed Bayerem Leverkusen i Bayernem Monachium.