Marcin Nowak 05.04.2011

Wojciech Wolski ma szanse na play-offy

Drużyna Wojtka Wolskiego New York Rangers pokonała Boston Bruins 5:3 i przybliżyła się do awansu do play-off.
Wojtek WolskiWojtek Wolskifot.Wikipedia

Wolski asystował przy dwóch pierwszych golach dla Nowojorczyków.

Pierwsza tercja rozgrywanego w Madison Square Garden meczu należała do gości. Bruins prowadzili 2:0 po trafieniach Daniela Paille i Nathana Hortona. W połowie drugiej tercji było już 3:0 dla Bostonu. Dwa trafienia Vaclava Prospala zmniejszyły jednak prowadzenie gości do stanu 3:2. Przy obu golach Czecha asystował Wojtek Wolski.

Prowadzenie Bostonu utrzymywało się do 57. minuty spotkania. Gospodarze w ciągu trzech minut odwrócili jednak losy meczu zdobywając trzy gole. Wojtek Wolski spędził w tym meczu 17 minut na lodzie - najwięcej od miesiąca. Jego zespół awansował na 7. miejsce w Konferencji Wschodniej. Nad pierwszą drużyną "pod kreską" - Carolina Hurricanes - Rangers mają cztery punkty przewagi. Nowojorczykom zostały do końca dwa mecze, a drużynie z Karoliny Północnej - trzy.

Awans do play-off mają już zapewniony San Jose Sharks, teraz walczą o utrzymanie drugiego miejsca na Zachodzie. Na drodze do tego osiągnięcia Rekiny wysoko pokonały Los Angeles Kings 6:1. Dla San Jose gole zdobywało sześciu zawodników, a najbardziej wyróżnił się zdobywca gola i autor dwóch asyst Kyle Wellwood. San Jose Sharks mają 103 punkty i są wiceliderami Zachodu. Mają jednak tylko o punkt więcej od Detroit Red Wings. Obu zespołom pozostały do rozegrania trzy mecze.

2. Calgary 40 29 11 242 233 91
3. Minnesota 37 34 8 198 224 82