Paweł Klocek 09.04.2011

Błaszczykowski ratuje Borussię przed porażką

Jakub Błaszczykowski zdobyła bramkę dla Borussii Dortmund w meczu piłkarskiej ligi Niemiec z Hamburgerem SV. Polak wpisał się na listę strzelców w 90. minucie, a Borussia zremisowała to wyjazdowe spotkanie 1:1.
Borussia Dortmund - Hamburger SVBorussia Dortmund - Hamburger SV fot. PAP/EPA

Gola dla gospdarzy strzelił w 39. minucie z rzutu karnego Ruud van Nistelrooy.

Błaszczykowski pojawił się na boisku w 62. minucie, zmieniając Roberta Lewandowskiego. Całe spotkanie w barwach drużyny z Dortmundu rozegrał Łukasz Piszczek. Borussia utrzymuje pozycję lidera Bundesligi. Zespół ten po 29 meczach ma 66 punktów.

Osiem "oczek" mniej zdobył drugi w tabeli Bayer Leverkusen,. który jutro zmierzy się u siebie z 1.FC St.Pauli. Z trzeciego na czwarte miejsce spadł Bayern Monachium, który zaledwie zremisował na wyjeździe z Norymbergą 1:1. Taki wynik wykorzystał Hannover 96, który wygrał u siebie 2:0 z Mainz i awansował na trzecią pozycję.