Paweł Klocek 13.04.2011

Real z Barceloną w półfinale LM

Real Madryt i Schalke 04 Gelsenkirchen uzupełniły stawkę półfinalistów piłkarskiej Ligi Mistrzów. W meczach o finał Real zagra z Barceloną, a Schalke z Manchesterem United.
Real Madryt - Christiano RonaldoReal Madryt - Christiano Ronaldo fot. PAP/EPA
  • Ewa Wysocka o LM i starciu Realu z Barceloną
  • Marek Lehnert o porażce Interu w LM
  • Wojciech Szymański o zwycięstwie Schalke w LM

Zarówno Real jak i Schalke przystępowały do rewanżowych meczów w roli zdecydowanych faworytów. Obydwie te drużyny pierwsze mecze wygrały bardzo wysoko. Real miał w dorobku zwycięstwo 4:0 z pierwszego meczu z Tottenhamem Hotspur. W środę w Anglii wygrał także, chociaż o wiele skromniej, bo zaledwie 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 50. minucie Cristiano Ronaldo. Dzięki temu madrycki klub awansował do półfinału Ligi Mistrzów po raz pierwszy od 2003 roku.

W półfinale Real zagra z Barceloną, która wczoraj wyeliminowała Szachtara Donieck. W drugim środowym półfinale Schalke podejmowało obrońcę Pucharu Europy Inter Mediolan. Przed tygodniem niemiecki zespół niespodziewanie upokorzył mediolańczyków na San Siro, wygrywając 5:2. W rewanżu u siebie Schalke także okazało się lepsze, wygrywając 2:1. Gole dla gospodarzy strzelili Raul w 45. minucie i Benedikt Hoewedes w 81. minucie. Dla Interu trafił Thiago Motta w 49. minucie.

Schalke po raz pierwszy w historii zagra w półfinale Ligi Mistrzów. Rywalem tego zespołu będzie Manchester United, który w ćwierćfinale wyeliminował Chelsea Londyn. Mecze półfinałowe rozegrane zostaną 26 i 27 kwietnia oraz 3 i 4 maja.

Wyniki meczów ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów (gwiazdka oznacza awans)