Paweł Klocek 16.04.2011

NHL: Canucks i Capitals nie zawodzą

Hokeiści Vancouver Canucks i Washington Capitals - najlepszych zespołów sezonu zasadniczego ligi NHL - mają już na koncie po dwa zwycięstwa w pierwszej rundzie fazy play-off.
Miikka KiprusoffMiikka Kiprusoff fot. Wikipedia/s.yume

Canucks po raz drugi wygrali z obrońcami Pucharu Stanleya - Chicago Blackhawks, tym razem 4:3. Ku radości kibiców w wypełnionej po brzegi fali Rogers Arena w Vancouver, świetny mecz rozegrał Daniel Sedin, który strzelił dwa gole i zaliczył asystę. Dwie bramiki zdobył także Ben Smith z Chicago. W tym ćwierćfinale Konferencji Zachodniej w rywalizacji best-of-seven Canucks prowadzą 2:0.

Bez porażki w rywalizacji z New York Rangers są zwycięzcy sezonu zasadniczego w Konferencji Wschodniej - Washington Capitals. Stołeczny zespół pokonał drużynę Wojtka Wolskiego 2:0 po golach Jasona Chimery i Jasona Arnotta w drugiej tercji. Bohaterem Capitals był tez bramkarz Michal Neuvirth, który zachował czyste konto.

W innej ćwierćfinałowej parze w Konferencji Wschodniej Tampa Bay Lightning pokonali na wyjeździe Pittsburgh Penguins 5:1 i stan rywalizacji wynosi 1:1. Drużyna z Florydy już w pierwszej tercji strzeliła trzy gole, nie tracąc żadnego. Gospodarze ostrzeliwali bramkę gości dwa razy częściej, a mimo to doznali wysokiej porażki. Na Zachodzie grali też Anaheim Ducks z Nashville Predators, a po wygranej gospodarzy 5:3 jest remis 1:1. Dwa gole dla zwycięzców strzelił Bobby Ryan.