Marcin Nowak 23.04.2011

Klub Kamila Glika spada z Serie A

AS Bari, zespół Kamila Glika, jest pierwszym spadkowiczem z piłkarskiej ekstraklasy we Włoszech.
AS Bari - US PalermoAS Bari - US Palermofot. PAP/EPA

Ostatnia drużyna w tabeli Serie A na własnym stadionie uległa w meczu 35. kolejki z Sampdorią 0:1 i nie ma już szans na utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywek.

Kamil Glik, obrońca reprezentacji Polski, został wypożyczony do Bari do końca sezonu z innego klubu Serie A - Palermo.

Z kolei Fiorentina pokonała na wyjeździe Cagliari 2:1 i awansowała na dziewiąte miejsce w tabeli piłkarskiej Serie A. W bramce gości całe spotkanie rozegrał Artur Boruc.

Wiceliderem, po zwycięstwie nad Lazio Rzym 2:0, został broniący tytułu Inter Mediolan.
Zawodnicy z Mediolanu wyprzedzili Napoli, które nieoczekiwanie przegrało z Palermo 1:2. Liderem pozostaje Milan, który po skromnej 1:0 wygranej z Brescią, mają osiem punktów przewagi nad miejscowym rywalem.

Dobre spotkanie w barwach Fiorentiny rozegrał Artur Boruc, a przy straconym golu nie miał nic do powiedzenia. Piłkarze obu drużyn rozkręcali się powoli. Ożywienie na trybunach pojawiło się dopiero tuż przed przerwą, a kibice w odstępie pięciu minut zobaczyli aż trzy gole.