Marcin Nowak 23.04.2011

Dziewięć goli w hicie Primera Division

Real Madryt pokonał na wyjeździe Valencię 6:3 w meczu 33. kolejki piłkarskiej Primera Division.
Gonzalo HiguainGonzalo Higuainfot. PAP/EPA
  • Kolejne zwycięstwa w Primera Division odniosły dwa największe hiszpańskie kluby - relacja

Trzy gole dla "Królewskich" strzelił Gonzalo Higuain, dwie Kaka, a jedną Karim Benzema. Dla gospodarzy trafiali Roberto Soldado, Jonas i Jordi Alba.

Drugi w tabeli Primera Division Real Madryt już do przerwy prowadził 4:0, a po ośmiu minutach drugiej połowy prowadził pięcioma golami po trzecim golu Higuaina. Piłkarze Valencii zmniejszyli rozmiary porażki, trzykrotnie pokonując Ikera Casillasa w ostatnich dwóch kwadransach meczu.

W środę Real także odniósł zwycięstwo na stadionie w Walencji, pokonując Barcelonę 1:0 w finale Pucharu Króla.

Z kolei piłkarze Barcelony są coraz bliżej zdobycia trzeciego z rzędu tytułu piłkarskich mistrzów Hiszpanii. "Duma Katalonii" po zwycięstwie nad Osasuną Pampeluna 2:0 na pięć kolejek przed końcem sezonu ma osiem punktów przewagi nad Realem Madryt.

Barcelona wygrała pewnie, a gole strzelili David Villa w 24. oraz Lionel Messi w 88. minucie spotkania. Hiszpańsko-argentyński duet superstrzelców ma w tym sezonie na koncie już 50 goli (odpowiednio - 19 i 31 bramek).