Marcin Nowak 24.04.2011

Drużyna Wolskiego odpadła z Pucharu Stanleya

Washington Capitals awansowali do drugiej rundy hokejowych rozgrywek o Puchar Stanleya. Zespół z Waszyngtonu pokonał New York Rangers 3:1 i wygrał rywalizację do czterech zwycięstw 4:1.
Washington CapitalsWashington Capitalsfot. Wikipedia

Gole dla zwycięskiej drużyny strzelili Mike Green, Aleksander Owieczkin i Aleksander Siomin.

W zespole z Nowego Jorku niecałe pół minuty rozegrał Wojtek Wolski, dla którego był to ostatni w tym sezonie występ w lidze NHL.

Blisko awansu są hokeiści Boston Bruins, którzy wygrali z Montral Canadiens 2:1 po dwóch dogrywkach i objęli prowadzenie w rywalizacji play off 3:2.

Natomiast atutu własnej hali nie wykorzystali Pittsburgh Penguins, którzy przegrali 2:8 z Tampa Bay Lightning i także prowadzą 3:2.

Podobną sytuację mają San Jose Sharks, którzy przed dzisiejszym mecze prowadzili z Los Angeles Kings 3:1 i potrzebowali jednego zwycięstwa do awansu. Przed własną publicznością przegrali jednak 1:3 i sprawa awansu jest nadal otwarta.

Wyniki sobotnich meczów pierwszej rundy - ćwierćfinałów konferencji - hokejowej rywalizacji o Puchar Stanleya: