Marcin Nowak 22.04.2011

Chicago Blackhawks wciąż walczą o awans

Chicago Blackhawks wciąż walczą o pozostanie w rywalizacji o Puchar Stanleya. W meczu pierwszej rundy play-off obrońcy tytułu pokonali na wyjeździe Vancouver Canucks aż 5:0 i w rywalizacji do czterech zwycięstw przegrywają już tylko 2:3.
Chicago BlackhawksChicago Blackhawksfot. PAP/EPA

Zabójczy w wykonaniu gości był zwłaszcza początek meczu, gdy po 12 minutach gry prowadzili 3:0. Kolejne dwie bramki dołożyli w drugiej tercji. Na listę strzelców wpisali się dwukrotnie Marian Hossa i Duncan Keith i raz Patrick Kane.

Przed odpadnięciem z dalszej rywalizacji obronili się również San Jose Sharks, pokonując na wyjeździe Los Angeles Kings 6:3. Po pierwszej bezbramkowej tercji, kolejne wygrywali już goście (3:2 i 3:1). Dwie bramki dla "Rekinów" zdobył Ryane Clowe.

Było to pierwsze zwycięstwo ekipy z San Jose w czwartym meczu serii.
Wyjątkowo wyrównaną parę tworzą Montreal Canadiens i Boston Bruins. Ci drudzy, dzięki zwycięstwu na wyjeździe po dogrywce 5:4 wyrównali stan rywalizacji na 2:2.

Bohaterem w ekipie gości został Michael Ryder, zdobywca dwóch bramek. Druga z nich, strzelona w dogrywce, dała "Niedźwiadkom" cenne zwycięstwo.

Wyniki czwartkowych meczów pierwszej rundy - ćwierćfinałów konferencji - hokejowej rywalizacji o Puchar Stanleya: