Marcin Nowak 19.04.2011

Detroit Red Wings o krok od awansu

O krok od awansu do drugiej rundy play-off rozgrywek o Puchar Stanleya są hokeiści Detroit Red Wings. "Czerwone skrzydła" wygrały na wyjeździe z Phoenix Coyotes 4:2 i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą już 3:0.
Pittsburgh Penguins - Detroit Red WingsPittsburgh Penguins - Detroit Red Wingsfot. Flickr

Wczorajszy mecz "ustawiła" pierwsza tercja, w której gospodarze wypracowali sobie dwubramkową przewagę. Bohaterem ekipy z Detroit był Jimmy Howard, który obronił aż 28 strzałów.

W pozostałych wczorajszych meczach również wygrywali goście, za każdym razem odnosząc pierwsze zwycięstwo w serii.

Pittsburgh Penguins pokonali Tampa Bay Lightning 3:2, a decydującego gola na początku trzeciej tercji zdobył Tyler Kennedy.

Philadelphia Flyers wygrali z Buffalo Sabres 4:2. Początkowo przewagę optyczną w tym meczu mieli gospodarze, ale świetnie w bramce "Lotników" spisywał się Brian Boucher. Z czasem wicemistrzowie ligi przejęli inicjatywę i po zremisowanej pierwszej tercji, dwie kolejne wygrali jedną bramką.

Inny przebieg miał mecz Montreal Canadiens z Boston Bruins, wygrany przez tych ostatnich 4:2. Tutaj o zwycięstwie gości przesądziła pierwsze tercja, wygrana przez nich 2:0.

Wyniki poniedziałkowych meczów pierwszej rundy - ćwierćfinałów konferencji - hokejowej rywalizacji o Puchar Stanleya: