Aneta Hołówek 27.04.2011

Chicago Blackhawks nie zdobędzie pucharu Stanleya

Z rozgrywkami play-off hokejowej ligi NHL pożegnał się obrońca tytułu zespół Chicago Blackhawks. Minionej nocy awans uzyskał finalista sprzed roku Philadelphia Flayers.
Jonathan Toews, Chicago BlackhawksJonathan Toews, Chicago BlackhawksWikipedia/Resolute

Rywalizacją najlepszej drużyny sezonu zasadniczego, Vancuner Cunaks z obrońcą pucharu Stanleya Chicago Blackhawks, należała do ozdoby pierwszej rundy play-off, która jednak jeszcze nie dobiegła do końca.

Cunaks wygrali trzy pierwsze spotkania by następnie przegrać tyle samo. W decydującym siódmym pojedynku Czarne Jastrzębie wyrównały na dwie minuty przed końcem meczu grając co ciekawe w osłabieniu. Zwycięzce wyłoniła dogrywka w której Burrows strzelił drugą bramkę dając awans i zwycięstwo 2:1. W siedmiu spotkaniach awans do półfinału konferencji wschodniej wywalczyła Philadelphia Flayers, finalista sprzed roku.

Również siódme spotkanie wyłoni zwycięzcę konfrontacji która jeszcze trwa. Boston Brunis gra z Montreal Canadiens. To ostatni zespół z Kanady który wygrał w NHL, było to jednak aż 18 lat temu.

Wyniki wtorkowych meczów pierwszej rundy - ćwierćfinałów konferencji - hokejowej rywalizacji o Puchar Stanleya: