Paweł Klocek 03.05.2011

MŚ w Hokeju: Niemcy i Kanada w ćwierćfinale

Hokeiści Niemiec i Kanady awansowali do ćwierćfinału Mistrzostw Świata, jakie rozgrywają się na Słowacji. Drużyna gospodarzy przegrała natomiast z Rosjanami.
MŚ w Hokeju: Niemcy i Kanada w ćwierćfinalefot. Wikipedia

W środę w hali sportowej w Koszycach Kanada pokonała Szwajcarię 4:3 ale dopiero w dogrywce. Kanadyjczycy po wygraniu wszystkich meczów w grupie są jednym z faworytów tegorocznych Mistrzostw. Natomiast w Bratysławie fenomenalna drużyna Niemiec pokonała, zgodnie z oczekiwaniami Słowenię. Podopieczni trenera Uwe Krupa wydają się jednak coraz bardziej zmęczeni i swoje trzecie zwycięstwo odnieśli dopiero po rzutach karnych.

Wydarzeniem dnia było jednak spotkanie, w którym drużyna gospodarzy zmierzyła się w bratysławskiej hali Ondreja Nepeli z Rosjanami. W niezwykle dramatycznym pojedynku Słowacy zagrali naprawdę o wszystko. Wystawili nawet obrońcę Lubomira Viszniovskiego, który nie wyleczył się jeszcze z kontuzji obu obojczyków. Mimo straty jednego punktu zdołali wyrównać, w drugiej tercji strzelili kolejne dwie bramki ale Rosjanie nie dali za wygraną i umieścili kolejnego gola w słowackiej bramce niemal w ostatniej sekundzie drugiej tercji. Potem Rosjanie strzelili jeszcze jednego gola a Słowacy bronili się rozpaczliwie.

W ostatniej minucie trzeciej tercji Słowacy zagrali va bank wycofując bramkarza. Na próżno. Przy niesamowitym dopingu dziesięciu tysięcy widzów nie zdołali sprostać drużynie trenera Wiaczesława Bykova.