Paweł Klocek 02.05.2011

MŚ w hokeju: wygrane Czechów i Amerykanów

Czechy wygrały z Danią 6:0, a Stany Zjednoczone pokonały Norwegię 4:2 w poniedziałkowych meczach hokejowych mistrzostw świata elity, które odbywają się na Słowacji.
USA - NorwegiaUSA - Norwegia fot. PAP/EPA

Szwecja wygrała z Austrią 3:0, a Finlandia pokonała Łotwę 3:2 po rzutach karnych w wieczornych meczach hokejowych mistrzostw świata elity, które odbywają się na Słowacji. W drugiej kolejce grupy C Szwedzi, brązowi medaliści sprzed roku, wygrali pierwszy mecz w tym turnieju. Po porażce z Norwegią dzisiaj Szwecja pokonała Austrię 3:0. Dwa gole strzelił Niklas Persson, a jednego Magnus Paajarvi.

W spotkaniu grupy D Finowie musieli w rzutach karnych przeważyć szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W regulaminowym czasie gry było 2:2, rozstrzygnięcia nie przyniosła także dogrywka. Gole dla Finlandii zdobyli Jarkko Immonen i Niko Kapanen, a dla Łotwy - Krisjanis Redlihs i Herberts Vasiljevs. Finowie wygrali drugi mecz w tym turnieju, w pierwszym pokonali Danię 5:1.

We wcześniejszych spotkaniach Czechy wygrały z Danią 6:0, a Stany Zjednoczone pokonały Norwegię 4:2. W grupie D broniący mistrzowskiego tytułu Czesi nie dali żadnych szans Duńczykom. Po dwa gole dla czeskiej drużyny zdobyli Michael Frolik i Milan Michalek, a po jednym Tomas Plekanec i Petr Prucha. To drugie w tych mistrzostwach zwycięstwo Czechów, którzy w poprzednim spotkaniu wygrali z Łotwą 4:2.

W meczu grupy C po pierwszej tercji Amerykanie, którzy są wicemistrzami olimpijskimi, przegrywali z Norwegami 0:2. Druga tercja była bezbramkowa, ale w trzeciej hokeiści USA pokazali, kto jest lepsza drużyną. Strzelili cztery gole i wygrali to spotkanie 4:2. Dwie bramki dla amerykańskiego zespołu zdobył Nick Palmieri, a po jednej Jack Skille i Craig Smith. Dla Norwegii trafiali Ken Andre Olimb i Anders Bastiansen. Amerykanie wygrali drugi mecz w tym turnieju. W pierwszym pokonali Austrię 5:1.