Marcin Nowak 07.05.2011

Bayern Monachium rozgromił rywali 8:1

Bayern Monachium rozbił na wyjeździe St.Pauli aż 8:1 w spotkaniu 33. kolejki Bundesligi. Ten pogrom przesądził o spadku drużyny z Hamburga z niemieckiej ekstraklasy.
Franck Ribery, Bayern MonachiumFranck Ribery, Bayern Monachiumfot. PAP/EPA

Hat-tricka w meczu z St.Pauli zdobył dla Bayernu Monachium Mario Gomez, a po dwa gole dołożyli Arjen Robben i Franck Ribery.

Tymczasem Borussia Dortmund, która w poprzedniej kolejce zapewniła sobie tytuł piłkarskiego mistrza Niemiec, przegrała na wyjeździe z Werderem Brema 0:2. Tym samym gospodarze , na jedną kolejkę przed końcem sezonu, zapewnili sobie utrzymanie.

W wyjściowym składzie Borussi znaleźli się Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski. Ten drugi został zmieniony w 76 minucie. Od 55. minuty grał z kolei kapitan reprezentacji Polski - Kuba Błaszczykowski.

Utrzymanie zapewniło sobie również FC Koeln, które na wyjeździe wygrało z Eintrachtem Frankfurt 2:0. W składzie gości zabrakło kontuzjowanego Sławomira Peszki. Drugi z reprezentantów Polski - Łukasz Matuszczyk cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Po przegranej Eintrachtu 0:2 we Frankfurcie z FC Koeln w niemieckiej Bundeslidze, na murawę wdarło się 150 pseudokibiców. Piłkarze szybko uciekli do szatni, a na boisku błyskawicznie pojawiła się policja. Służby bezpieczeństwa od razu zaczęły zatrzymywać osoby, które bezprawnie opuściły trybuny. Jeszcze nie wiadomo jakie zostaną w stosunku do nich wyciągnięte konsekwencje.

Trzecie z rzędu zwycięstwu odniosła Borussia Moenchengladbach, tym razem pokonując u siebie SC Freiburg 2:0. Dzięki temu zespół, który długo okupował ostatnie miejsce w tabeli zrównał się punktami z 15. WfL Wolfsburg.

W pozostałych meczach 33. kolejki Bayer Leverkusen zremisował z Hamburgerem SV 1:1, FC Norymberga przegrała z Hoffenheim 1:2, Schalke 04 przegrało z FSV Mainz 05 1:3, VfB Stuttgart wygrało z Hannoverem 2:1, a WfL Wolfsburg przegrał z FC Kaiserslautern 1:2.