Aneta Hołówek 20.06.2011

Trzecie zwycięstwo koszykarek z Czarnogóry

Czarnogóra pokonała w Katowicach Niemcy 76:64 (25:15, 10:15, 19:19, 22:15) w swoim ostatnim meczu grupy C mistrzostw Europy koszykarek.
Mistrzostwa europy Czarnogóra- NiemcyMistrzostwa europy Czarnogóra- Niemcyfot.PAP/EPA/Andrzej Grygiel

Debiutujące w finałach koszykarki z Czarnogóry zwycięzyły po raz trzeci w tym turnieju

Niemki, które wywalczyły awans do EuroBasketu z dodatkowych kwalifikacji, przegrały po raz trzeci i żegnają się z turniejem.

W zespole Czarnogóry zabrakło trzech zawodniczek pierwszej piątki: naturalizowanej Amerykanki Anny de Forge, Jeleny Dubljevic oraz środkowej Ivy Perovanovic, którym trener Miodrag Baletic dał odpocząć przed drugą rundą meczów. Wśród Niemek nie było kontuzjowanej w spotkaniu z Polską Romy Bar.

Czarnogóra zajęła pierwsze miejsce w grupie C. O tym, kto będzie na drugiej pozycji zadecyduje wieczorny mecz Polski z Hiszpanią.

Czarnogóra - Niemcy 76:64 (25:15, 10:15, 19:19, 22:15)

Czarnogóra: Milka Bjelica 23, Milica Jovanovic 14, Ana Turcinovic 12, Natasa Popovic 9, Snezana Aleksic 8, Jelena Skerovic 5, Sanja Knezevic 3, Maja Milutinovic 2;
Niemcy: Svenja Greunke 20, Anne Breitreiner 16, Sarah Austmann 7, Katharina Kuhn 6, Dorote Richter 5, Tina Menz 5, Lea Mersch 3, Petra Glaser 1, Lisa Koop 0, Birte Thimm 0, Stephanie Wagner 0.