Paweł Klocek 24.06.2011

Andy Roddick poza burtą Wimbledonu

Pogoda po raz kolejny pokrzyżowała plany organizatorów wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach Wimbledonu.
Andy RoddickAndy Roddick fot. PAP/EPA

Mecz trzeciej rundy, w którym gra Łukasz Kubot z Francuzem Gaelem Monfilsem, został przerwany z powodu deszczu i przełożony na jutro. Pierwszego seta Polak wygrał 6:3, drugiego przegrał 3:6, a w trzecim był remis 3:3. Wcześniej udało się rozegrać pięć meczów gry pojedynczej mężczyzn.

W trzeciej rundzie odpadł rozstawiony z numerem 8. Amerykanin Andy Roddick, który przegrał z Hiszpanem Feliciano Lopezem 6:7, 6:7, 4:6. Awans wywalczył także Francuz Richard Gasquet. Drugą rundę udanie przebrnęli Hiszpan David Ferrer, Austriak Juergen Melzer i Australijczyk Bernard Tomic.

Więcej spotkań odbyło się w grze pojedynczej kobiet. W trzeciej rundzie odpadła rozstawiona z numerem 11. Niemka Andrea Petkovic, która przegrała z Rosjanką Ksenią Perwak 4:6, 6:7. Nie gra także już Rosjanka Swietłana Kuzniecowa, która przegrała z Belgijką Yaniną Wickmayer 6:4, 3:6, 4:6.

Awans do czwartej rundy wywalczyły także Amerykanka Venus Williams, Czeszka Petra Kvitova, Bułgarka Cwetana Pironkowa, Rosjanka Nadia Pietrowa i Białorusinka Wiktoria Azarenka.

Drugą rundą udanie przebrnęła rozstawiona z numerem 1. Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki, która pokonała Francuzkę Virginię Razzano 6:1, 6:3. Awans do trzeciej rundy wywalczyły także Rosjanka Maria Szarapowa, Chinka Peng Shuai i Francuzka Marion Bartoli. Przełożony został także mecz debla kobiet, w którym miały zagrać Agnieszka Radwańska i Słowaczka Daniela Hantuchova.

Wyniki piątkowych meczów:

mężczyźni

3. runda:
Richard Gasquet (Francja,17) - Simone Bolelli (Włochy) 6:3, 6:2, 6:4
Feliciano Lopez (Hiszpania) - Andy Roddick (USA, 8) 7:6 (7-2), 7:6 (7-2), 6:4
Łukasz Kubot (Polska) - Gael Monfils (Francja, 9) 6:3, 3:6, 3:3 - mecz przerwany

2. runda:
Bernard Tomic (Australia) - Igor Andrejew (Rosja) 4:6, 5:7, 6:3, 6:4, 6:1
Juergen Melzer (Austria, 11) - Dmitrij Tursunow (Rosja) 6:3, 2:6, 7:6 (7-5), 7:6 (7-1)
David Ferrer (Hiszpania, 7) - Ryan Harrison (USA) 6:7 (6-8), 6:1, 4:6, 6:3, 6:2

kobiety

3. runda
Venus Williams (USA, 23) - Maria Jose Martinez Sanchez (Hiszpania) 6:0, 6:2
Cwetana Pironkowa (Bułgaria, 32) - Wiera Zwonariewa (Rosja, 2) 6:2, 6:3
Petra Kvitova (Czechy, 8) - Roberta Vinci (Włochy, 29) 6:3, 6:3
Ksenia Perwak (Rosja) - Andrea Petkovic (Niemcy, 11) 6:4, 7:6 (7-2)
Yanina Wickmayer (Belgia,19) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 12) 4:6, 6:3, 6:4
Nadia Petrowa (Rosja) - Kateryna Bondarenko (Ukraina) 6:3, 6:2
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 4) - Daniela Hantuchova (Słowacja, 25) 6:3, 3:6, 6:2