Paweł Klocek 06.08.2011

AC Milan zdobył Superpuchar Włoch

Wygrywając z Interem 2:1 AC Milan został zdobywcą Superpucharu Włoch. Mecz finałowy - pierwsze derby w nowym sezonie - rozegrano na stadionie olimpijskim w Pekinie.
AC Milan - Inter MediolanAC Milan - Inter Mediolan fot. PAP/EPA
  • AC Milan został zdobywcą Superpucharu Włoch - relacja

Osiemdziesiąt tysięcy chińskich widzów przez 35 minut oglądało świetny Inter, który prowadził przez większą część pierwszej połowy i 55 minut doskonałej gry Milanu.

Mistrz Włoch w ciągu dziewięciu minut wyrównał i pokonał mediolańskich kuzynów dzięki bramkom strzelonym przez Boatenga i Ibrahimowicia, uznanego za najlepszego piłkarza tego spotkania. Bramkę dla Interu strzelił Sneijder. Miał to być jego ostatni mecz w barwach tego klubu, holenderski gracz za 35 milionów euro ma przejść do Manchesteru City, kierownictwo Interu jednak tego nie potwierdza.

Nie był to pierwszy finał włoskiego superpucharu zagranicą. W 1993 rozegrano go w Waszyngtonie, w 2002 w Trypolisie, rok później w Nowym Jorku. Już dwa lata temu widownią finału był stadion olimpijski w Pekinie. Tym razem bilety na ten włoski mecz kosztowały od 20 do 450 euro, czyli 20 razy więcej niż na zwykły mecz chińskiej ekstraklasy.