Aneta Hołówek 29.08.2011

Paweł Wojciechowski skoczył po złoto!

Paweł Wojciechowski zdobył złoty medal mistrzostw świata w skoku o tyczce. W koreańskim Daegu Polak oddał skok na wysokość 5,90 metra.
Paweł Wojciechowski pozuje do zdjęcia z polską flagą i maskotką mistrzostw Sarbim. Polak wynikiem 5,90 zdobył złoty medal w skoku o tyczce podczas 13. lekkoatletycznych mistrzostw świata w koreańskim DaeguPaweł Wojciechowski pozuje do zdjęcia z polską flagą i maskotką mistrzostw Sarbim. Polak wynikiem 5,90 zdobył złoty medal w skoku o tyczce podczas 13. lekkoatletycznych mistrzostw świata w koreańskim Daegufot.PAP/EPA/Jacek Kostrzewski
  • Tomasz Zimoch komentuje skok Pawła Wojciechowskiego
  • Złoty Paweł Wojciechowski w rozmowie z Tomaszem Zimochem
  • Dumy z występu Pawła Wojciechowskiego, ale i dwóch pozostałych naszych tyczkarzy nie krył prezes PZLA Jerzy Skucha
  • Łukasz Michalski i Mateusz Didenkow nie zawiedli w Daegu. Pierwszy z nich znalazł się tuż za podium, a drugi zajął siódme miejsce. Z Polakami rozmawia Tomasz Zimoch

Drugie miejsce zajął Kubańczyk Lazaro Borges, który uzyskał ten sam wynik co Wojciechowski, ale miał od niego więcej strąceń. Trzeci był Francuz Renaud Lavillenie (5,85 metra).

W finałowym konkursie skoku o tyczce o medale walczyło trzech polskich lekkoatletów. Tuż za podium znalazł się Łukasz Michalski, który skoczył 5,85 metra. Paweł Didenkow był siódmy z wynikiem 5,75 metra.

To pierwszy medal dla Polski podczas rozpoczętych w sobotę mistrzostw świata w Daegu.

Paweł Wojciechowski jest rekordzistą Polski w skoku o tyczce. 16 sierpnia tego roku, podczas mityngu w Szczecinie zawodnik Zawiszy Bydgoszcz pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.91 metra. Wojciechowski pobił poprzedni rekord Polski, który od 1988 roku należał do Mirosława Chmary i był gorszy o 1 centymetr.

Rekord Wojciechowskiego jest jednocześnie najlepszym rezultatem na świecie w tym sezonie.