Marcin Nowak 30.08.2011

Czarny dzień polskich lekkoatletów w Daegu

Polacy bez medali w czwartym dniu mistrzostw świata w lekkiej atletyce w Daegu. Najbliżej sukcesu byli Marcin Lewandowski i Karolina Tymińska.
Karolina TymińskaKarolina Tymińskafot. PAP/EPA
  • Marcin Lewandowski przyznał, że w biegu finałowym dał siebie wszystko
  • Marcin Lewandowski z pokorą przyjmuje wynik biegu finałowego i już rozpoczyna przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Londynie
  • Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jerzy Skucha w rozmowie z Tomaszem Zimochem podsumowuje dzisiejszy dzień w wykonaniu Polaków
  • To nie był udany dzień dla polskich sportowców startujących w Daegu podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Świata - relacja Tomasza Zimocha

Karolina Tymińska była czwarta w siedmioboju kobiet. Do brązowego medalu zabrakło Polce 28 punktów. Tymińska wygrała bieg na 800 metrów w ostatniej grupie zawodniczek. Aby cieszyć się z brązowego medalu musiała wygrać z Niemką Oeser ponad 7 sekund. Nasza lekkoatletka wygrała bieg, ale z przewagą 5,18 sekundy. Zabrakło więc około 2 sekund. Wygrała Tatiana Czernowa, przed Jessicą Ennis i Jennifer Oeser.

Marcin Lewandowski zajął 4. miejsce w biegu na 800 metrów. Szósty finiszował drugi nasz reprezentant Adam Kszczot. Złoty medal zdobył Kenijczyk David Lekuta Rudisha, srebro Abubaker Kaki a brąz Jurij Borżakowskij.

Porażką zakończył się występ polskich tyczkarek. Anna Rogowska i Monika Pyrek odpadły z rywalizacji zaliczając jedynie wysokość 4,55 metra. Dało im to ex-equo 10. miejsce w konkursie. Słabo zaprezentowała się też rekordzistka świata w skoku o tyczce Jelena Isinbajewa. Rosjanka zakończyła rywalizację pokonując jedynie 4,65 metra została sklasyfikowana na 6. pozycji. Wygrała Brazylijka Fabiana Murer, przed Niemką Martiną Strutz i Rosjanką Swietłaną Fieofanową.

Piotr Małachowski zajął w Daegu 9. miejsce i nie wystąpił w ścisłym finale. Do ósmego Kubańczyka Fernandeza zabrakło mu 17 centymetrów. Wygrał Niemiec Robert Harting, przed Estończykiem Gerdem Kanterem i Irańczykiem Ehsanem Hadadim.

Renata Pliś nie awansowała do finału biegu na 1500 metrów. Polka zajęła 11 miejsce w swoim biegu półfinałowym.

Wyniki finałów czwartego dnia 13. lekkoatletycznych mistrzostw świata w Daegu - 30 sierpnia: