Aneta Hołówek 29.10.2011

Kvitova nie znała wartości tego jednego seta

Petra Kvitova twierdzi, że nie była świadoma, że Agnieszce Radwańskiej do awansu w Masters wystarczy wygranie z nią jednego seta.
Petra KvitovaPetra Kvitovafot. PAP/EPA

Na pomeczowej konferencji prasowej Kvitovą zapytano o to czy wiedziała, że Radwańskiej potrzebny był do awansu wygrany set. Czeszka rzeczywiście twierdziła, że nie miała o tym pojęcia.

- Nie wiedziałam. Myślałam, że ona musi dziś ze mną wygrać – odpowiedziała Kvitova.

Agnieszka Radwańska w tabeli została sklasyfikowana ostatecznie na trzecim miejscu. Po meczu tenisistka podkreślała, że przy stanie 5:1 po drugiej stronie siatki nagle zaczęła grać zupełnie inna osoba. Dyktowała takie warunki, że było jej naprawdę ciężko.

Radwańskiej, nigdy jeszcze nie udało się pokonać Kvitovej, z którą poniosła dwie porażki w 2009 roku w hali na korcie twardym w Linzu i w czerwcu tego roku na trawiastej nawierzchni w Eeastbourne.

W sobotnim półfinale Kvitova zmierzy się z Australijką Samanthą Stosur. W drugim półfinale Białorusinka Wiktoria Azarenka zagra z Rosjanką Wierą Zwonariewą, która miała lepszy bilans gemów od Polki.