Marcin Nowak 01.11.2011

Dwusetny gol Messiego i rekord Valdesa

Lionel Messi zdobywając gola na 1:0 w rozgrywanym w spotkaniu Ligi Mistrzów z Viktorią Pilzno uzyskał dwusetnego gola w barwach Barcelony.
Lionel MessiLionel Messifot. PAP/EPA

Tuż przed przerwą strzelił też bramkę numer 201, a wdoliczonym czasie gry gola numer 202.

24-letni Messi po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 24. minucie wtorkowego meczu, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na nim Mariana Cisovskiego, którego sędzia ukarał czerwoną kartkę. Tuż przed przerwą Argentyńczyk podwyższył na 2:0. W doliczonym czasie meczu Messi dopelnił hat-tricka ustalając rezultat spotkania na 4:0.

Zwycięstwo Barcelony z mistrzem Czech, a to oznacza, iż "Blaugrana" awansowała do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Messi jest drugim w historii klubu z Katalonii piłkarzem, który osiągnął granicę 200 goli. W klasyfikacji wszech czasów prowadzi Cesar Rodriguez z dorobkiem 235 trafień.

Z kolei po 38 minutach spotkania w Pradze bramkarz Victor Valdes został autorem najdłuższej w historii klubu serii bez puszczonego gola. Przed tym meczem był on niepokonany przez 787 minut, a całym meczu powiększył to osiągnięcie do 877.

Rekord "Blaugrany" wynosił dotąd 824 minuty i należał od sezonu 1972/73 do Miguela Reiny, ojca bramkarza Liverpoolu i reprezentacji Hiszpanii Pepe Reiny.

Valdes po raz ostatni wyciągnął piłkę z siatki 21 września w ligowej potyczce z Valencią (2:2).