Aneta Hołówek 05.11.2011

Arsenal ruszył w pogoń za czołówką Premier League

Manchester United, Arsenal Londyn oraz Chelsea Londyn - zaliczają zwycięstwa w meczach 11. kolejki Premier League.
Arsenal ruszył w pogoń za czołówką Premier Leaguefot.PAP/EPA/ANDY RAIN

Szczęsny nie miał zbyt wielu okazji do interwencji (na ławce rezerwowych Arsenalu siedział Łukasz Fabiański). Najgroźniejsza sytuacja pod bramką Polaka miał miejsce w 87. minucie, kiedy obronił silny strzał głową pomocnika reprezentacji Irlandii Stevena Reida.

Pierwszego gola zdobył niezawodny w tym sezonie kapitan londyńczyków Robin van Persie. Holender, który wpisał się na listę strzelców w 22. minucie, pozostaje najskuteczniejszym piłkarzem Premier League. Zdobył już 11 ligowych bramek w obecnym sezonie.

Trafienia dla Arsenalu, który nadal zajmuje siódmą pozycję w tabeli, zaliczyli także belgijski obrońca Thomas Vermaelen (39) oraz hiszpański pomocnik Mikel Arteta (74).

W innym sobotnim meczu piłkarze Manchesteru United skromnie pokonali przed własną publicznością Sunderland 1:0. Zwycięstwo zapewniło im samobójcze trafienie angielskiego obrońcy Wesa Browna, który trafił do ekipy "Czarnych Kotów" w lipcu właśnie z... drużyny z Old Trafford (jest jej wychowankiem).

Wynik mógł być wyższy, jednak w 62. minucie strzał Meksykanina Javier Hernandeza z linii bramkowej wybił Kieran Richardson.