Marcin Nowak 16.01.2012

Kubot zaczął genialnie, ale skończył marnie

Łukasz Kubot przegrał z hiszpańskim tenisistą Nicolasem Almagro 6:1, 5:7, 3:6, 5:7 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju Australian Open.
Łukasz KubotŁukasz Kubotfot. PAP/EPA

Łukasz Kubot, obecnie 58. w rankingu ATP World Tour, w pierwszej rundzie turnieju Australian Open (pula nagród 26 mln dolarów australijskich) na twardych kortach w Melbourne trafił na rozstawionego z dziesiątką Hiszpana Nicolasa Almagro.

W pierwszym secie to jednak Polak był zdecydowanie lepszy. Wygrał gładko tę partię z wyżej notowanym przeciwnikiem 6:1.

To było jednak wszystko na co tego dnia stać było Kubota. Nie był on w stanie przeciwstawić się już więcej Hiszpanowi, który wygrał trzy kolejne sety 7:5, 6:3, 7:5.

Był to piąty pojedynek tych zawodników, a Hiszpan poprawił ich bilans na 4-1. Hiszpan wygrał trzy pierwsze mecze w 2010 roku, ale w poprzednim sezonie przegrał z Kubotem w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Roland Garros, choć prowadził w setach 2-0.

Polak wystartuje w Melbourne jeszcze w grze podwójnej, razem z Hiszpanem Marcelem Granollersem. Ich pierwszymi rywalami będą Santiago Gonzalez z Meksyku i Niemiec Christopher Kas (nr 12.).