Marcin Nowak 16.01.2012

Męczarnie Agnieszki Radwańskiej w Australii

Agnieszka Radwańska wygrała z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands 6:7 (10-12), 6:4, 6:2 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Australian Open.
Agnieszka RadwańskaAgnieszka Radwańskafot. PAP/EPA

Ósma w rankingu WTA Tour Radwańska w swoim pierwszym pojedynku w wielkoszlemowym turnieju Australian Open (pula nagród 26 mln dolarów australijskich) na twardych kortach w Melbourne Park zmierzyła się z obecnie 67. na świecie Amerykanką Bethanie Mattek-Sands.Było to jej pierwsze starcie z tą zawodniczką.

Trzy godziny walki na korcie

22-letnia Polka była zdecydowaną faworytką spotkania, ale jej o cztery lata starsza rywalka stawiła znaczny opór. Pierwszego seta wygrała Amerykanka po tie-breaku 7:6 (12-10). W drugim secie Radwańskiej udało się wyjść z trudnej sytuacji i wygrać 6:4. Trzeci set nie podlegał już dyskusji - tenisistka z Krakowa pokonała Bethanie Mattek-Sands 6:2 i awansowała do kolejnej rundy.

Mecz kosztował ją jednak sporo wysiłku. Całe spotkanie trwało bowiem równe 3 godziny.

W drugiej rundzie Radwańska zmierzy się z Argentynką Paulą Ormaecheą, która do turnieju głównego przebiła się z eliminacji, a w pierwszej rundzie pokonała wyżej notowaną Rumunkę Simonę Halep 6:1, 3:6, 7:5.

Wynik spotkania pierwszej rundy gry pojedynczej kobiet:

Agnieszka Radwańska (Polska, 8) - Bethanie Mattek-Sands (USA) 6:7 (10-12), 6:4, 6:2