Marcin Nowak 19.01.2012

Świetny początek, ale Radwańska odpada z turnieju

Urszula Radwańska przegrała z Rumunką Soraną Cirsteą 6:1, 2:6, 3:6 w drugiej rundzie wielkoszlemowego Australian Open (z pulą nagród 26 mln dol. austral.).
Urszula RadwańskaUrszula RadwańskaPAP/EPA
  • Wojciech Fibak uważa, że Urszuli Radwańskiej zabrakło doświadczenia w meczu z Rumunką Soraną Cristeą

Drugie zwycięstwa na twardych kortach w Melbourne Park odniosły czołowe tenisistki.

Był to trzeci pojedynek tych zawodniczek w gronie seniorek, a Rumunka - obecnie 59. na świecie - poprawiła ich bilans na 2-1. Krakowianka okazała się lepsza w Bangkoku w 2007 roku (6:0, 6:3), ale w kolejnym sezonie poniosła porażkę w Hobart (4:6, 1:6). Obydwa mecze grały na twardej nawierzchni.

W singlu startuje w tegorocznym Australian Open jeszcze jedna Polka, starsza z krakowskich sióstr - Agnieszka. Jest rozstawiona z numerem ósmym; w trzeciej rundzie zmierzy się w piątek z Galiną Woskobojewą z Kazachstanu.

Pewne zwycięstwa, bez straty seta, odniosły w czwartek byłe liderki rankingu WTA Tour: Rosjanka Maria Szarapowa (nr 4.), Serbka Ana Ivanovic (21.) i Amerykanka Serena Williams (12.), która wygrała 500. mecz w karierze. Odpadły natomiast nieoczekiwanie Rosjanka Anastazja Pawliuczenkowa (15.) i Słowaczka Dominika Cibulkova (17.).

Spore problemy miała Petra Kvitova, aktualny numer dwa na świecie. 21-letnia Czeszka pokonała co prawda Hiszpankę Carlę Suarez-Navarro 6:2, 2:6, 6:4, jednak w końcówce drugiego seta miała wyraźny kryzys, a w trzecim przegrywała już 0:3, zanim zaczęła skutecznie odrabiać straty.