Marcin Nowak 15.02.2012

LM: Arsenal rozbity. Szczęsny raz zawalił

AC Milan rozgromił na własnym boisku Arsenal Londyn 4:0 (2:0) w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bramki "Kanonierów" strzegł Wojciech Szczęsny.
Kevin-Prince BoatengKevin-Prince BoatengPAP/EPA

Polski golkiper nie może zaliczyć tego spotkania do udanych. Nie dość, że jego drużyna przegrała, to przy pierwszym golu Szczęsny popełnił błąd. Był zbyt bardzo wysunięty przed linią bramkową, co wykorzystał pomocnik gospodarzy - Kevin-Prince Boateng. Pięknym strzałem przeniósł on piłkę nad bezradnie interweniującym polskim bramkarzem.

W 38. minucie lewym skrzydłem przedarł się Zlatan Ibrahimović i wyłożył piłkę Brazylijczykowi Robinho, który podwyższył wynik strzałem głową z pięciu metrów.

Ten sam zawodnik tuż po przerwie strzelił trzeciego gola, a wynik ustalił Ibrahimović, pewnie wykonując rzut karny.

"Kanonierzy" rozegrali bardzo słaby mecz, szczególnie w obronie. W ataku najgroźniejszy był Robin van Persie, ale bramkarz Christian Abbiati stanął na wysokości zadania. Niewiele wniósł wprowadzony do gry po przerwie Thierry Henry, dla którego było to smutne pożegnanie z Arsenalem. Najlepszy strzelec w historii klubu, wypożyczony na dwa miesiące z New York Red Bulls, nie miał ani jednej szansy na zmianę rezultatu i w kiepskim humorze wróci za ocean.

Jeśli rywalizacja Milanu z Arsenalem wydaje się już rozstrzygnięta, a rewanż na Emirates Stadium w Londynie powinien być dla podopiecznych Massimiliano Allegriego formalnością, to wszystko jest jeszcze możliwe w starciu Zenita Sankt Petersburg z Benfiką Lizbona.

W mieście nad Newą gospodarze wygrali 3:2 po dwóch bramkach Romana Szirokowa i jednej 35-letniego weterana Siergieja Siemaka.

AC Milan - Arsenal Londyn 4:0 (2:0)

Bramki: Kevin-Prince Boateng (15), Robinho dwie (38, 49), Zlatan Ibrahimovic (79-karny). Sędzia: Viktor Kassai (Węgry). Widzów: 64 462.

AC Milan: Christian Abbiati - Ignazio Abate, Thiago Silva, Philippe Mexes, Luca Antonini - Mark van Bommel, Clarence Seedorf (12-Urby Emanuelson), Antonio Nocerino - Kevin-Prince Boateng (70-Massimo Ambrosini) - Zlatan Ibrahimovic, Robinho (86-Alexandre Pato)

Arsenal: Wojciech Szczęsny - Bacary Sagna, Thomas Vermaelen, Laurent Koscielny (44-Johan Djourou), -Kieran Gibbs (67-Alex Oxlade-Chamberlain) - Alex Song, Tomas Rosicky, Aaron Ramsey, Mikel Arteta -Robin van Persie, Theo Walcott (46-Thierry Henry).