Aneta Hołówek 25.02.2012

Kontrowersyjny remis w szlagierze Serie A

Bez Zlatana Ibrahimovicia w składzie AC Milan zremisował na San Siro z Juventusem Turyn w hicie kolejki Serie A.
Kontrowersyjny remis w szlagierze Serie A PAP/EPA

W tym spotkaniu mieliśmy wszystko - dwa nieuznane gole, czerwoną kartkę, jednak najważniejsi okazali się strzelcy bramek po których wynik na tablicy świetlnej uległ zmianie.

Już w 14 minucie bramkę na 1:0 zdobył Antonio Nocerino, po serii błędów zespołu Antonio Conte.

W 25 minucie mieliśmy kolejną szansę Milanu. Najpierw swój geniusz bramkarski, przy interwencji po strzale Mexesa głową, pokazał nie kto inny jak Gianluigi Buffon. Po dobitce Muntariego bramkarz wyciągnął piłkę już zza linii bramkowej jedak sędzia nie uznał gola.

Po wznowieniu gry działo się bardzo niewiele aż do 68 minuty, kiedy to Fabio Quagliarella, tuż przed zejściem z boiska, z dwóch metrów nie potrafił pokonać Christiana Abbiatiego, który pokazał, że wcale gorzej nie broni od Buffona.

Za Quagliarellę na boisku pojawił się Alessandro Matri i to on okazał się bohaterem Turynu.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1.

AC Milan - Juventus 1:1 (1:0)
1:0 Nocerino 14'