Martin Ruszkiewicz 27.02.2012

Błysk geniuszu Messiego dał wygraną

W ostatnim meczu 25. kolejki Primera Division Barcelona wygrała na wyjeździe z Atletico Madryt 2:1.
Lionel MessiLionel Messi fot. Wikipedia

Ekipa trenera Josepa Guardioli na prowadzenie wyszła w 36. minucie. Doskonałe podanie Cesca Fabregasa wykorzystał Brazylijczyk Dani Alves. Z prowadzenia cieszyli się do 49. minuty, kiedy wyrównał Kolumbijczyk Radamel Falcao.

"Duma Katalonii" konstruowała kolejne akcje, ale niewiele z nich wynikało. Dopiero perfekcyjnie wykonany rzut wolny przez Lionela Messiego na dziewięć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego uratował obrońcom tytułu zwycięstwo. Było to 28. trafienie Argentyńczyka w obecnym sezonie.

Barcelonie nie będzie łatwo dogonić Realu, który spisuje się na krajowych boiskach bardzo dobrze. Do końca rozgrywek pozostało 14 kolejek.