Aneta Hołówek 07.03.2012

Juve wciąż bez porażki w Serie A

Piłkarze Juventusu zremisowali w środę na wyjeździe z Bologną 1:1 w zaległym meczu włoskiej ekstraklasy.
Juve wciąż bez porażki w Serie APAP/EPA/CARLO FERRARO

Ekipa z Turynu pozostaje jedyną niepokonaną w rozgrywkach, nie wykorzystała jednak szansy na zrównanie się punktami z prowadzącym w tabeli AC Milan.

W środowym meczu w Bolonii pierwsi z gola cieszyli się gospodarze. W 17. minucie po nieudanej pułapce ofsajdowej defensywy Juventusu do siatki trafił Marco Di Vaio, który wykorzystał podanie Urugwajczyka Gastona Ramireza. Do wyrównania doprowadził w 59. minucie reprezentant Czarnogóry Mirko Vucinic.

Goście od 84. minuty grali w osłabieniu, po czerwonej kartce (za drugą żółtą) dla obrońcy Leonardo Bonucciego.

Juventus, który zanotował 13. remis w obecnych rozgrywkach, nie wykorzystał szansy na zrównanie się punktami z prowadzącym w Serie A Milanem. Do ekipy z Mediolanu traci obecnie dwa.

W innym zaległym spotkaniu rozegranym w środę Fiorentina, z Arturem Borucem w składzie, zremisowała na wyjeździe z Parmą 2:2.

Po 26 kolejkach zespół z Florencji zgromadził 32 punkty i zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli Serie A.