Aneta Hołówek 06.04.2012

Egzotyczny rywal łatwo nie oddał zwycięstwa Polakom

Algieria, pierwszy przeciwnik na drodze polskich piłkarzy ręcznych w walce o awans do igrzysk olimpijskich w Londynie okazała się trudnym rywalem.
Egzotyczny rywal łatwo nie oddał zwycięstwa PolakomPZPR/Marek Biczyk

Polscy piłkarze ręczni wygrali z Algierią 28:27 (11:13) w meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, który odbywa się w Alicante.

Pierwszą połowę Polacy przegrali dwoma bramkami, ale w drugiej szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie.Mieli nawet pięć goli przewagi, ale Algierczycy ambitnie starali się niwelować różnicę. Biało-czerwoni grali rozważnie, konsekwentnie i kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Jednak rozkojarzenie w ostatnich trzech minutach kosztowało ich utratę pięciu! goli z rzędu.

Bramka kontaktowa padła na niecałe 10 sekund przed końcem i rywale nie mieli już czasu na to by pokusić się o wyrównanie.

Ostatecznie Polska pokonała Algierię 28:27. W polskim zespole najskuteczniejsi byli Michał Jurecki i Bartosz Jurecki, którzy zdobyli po 6 bramek. 4 rzucił Tomasz Rosiński, a 3 Grzegorz Tkaczyk.

Jutro Polacy zagrają z Serbią.

W drugim meczu w Alicente Hiszpania wygrałą z Serbią 30:27.

Podobne imprezy odbywają się także w Goeteborgu i w chorwackim Varażdinie. Stawką są ostatnie przepustki do Londynu. Z każdego z turniejów do igrzysk awansują dwa najlepsze zespoły.
Sześć drużyn ma już zapewniony udział w rywalizacji olimpijskiej: Wielka Brytania (gospodarz), Francja (mistrz świata), Dania (mistrz Europy), Tunezja (mistrz Afryki), Korea Południowa (mistrz Azji) oraz Argentyna (mistrz obu Ameryk).