Marcin Nowak 11.04.2012

Juventus powraca na fotel lidera Serie A

Ledwie jeden dzień cieszyli się z prowadzenia w tabeli włoskiej ekstraklasy piłkarze i kibice AC Milan. W środę liderem ponownie został Juventus Turyn.
Juventus Turyn - Lazio RzymJuventus Turyn - Lazio RzymPAP/EPA

Juventus Turyn pokonał Lazio Rzym 2:1 i sześć kolejek przed końcem sezonu o punkt wyprzedza obrońców tytułu.
Bohaterem spotkania w Turynie był Alessandro del Piero. Pojawił się na boisku w 73. minucie gry, a w 82. strzałem z rzutu wolnego zapewnił "Starej Damie" zwycięstwo, trzy punkty i powrót na pierwszą pozycję.
37-letni zawodnik, występujący w Juventusie od 1993 roku, zdobył drugiego gola w sezonie, a 289. w barwach tego zespołu. Jest pod tym względem, podobnie jak w liczbie minut spędzonych na boisku, rekordzistą klubu.
Gospodarze prowadzili od 30. minuty, kiedy na listę strzelców wpisał się Simone Pepe. Kwadrans później wyrównał Stefano Mauri, który po 568 minutach przerwał serię bramkarza "Juve" Gianluigiego Buffona bez straty gola.
Drużyna trenera Antonio Conte w tym sezonie jeszcze nie przegrała i może pochwalić się najlepszą defensywą w Serie A - tylko 18 straconych bramek.
Juventus o punkt wyprzedza obecnie Milan, który we wtorek pokonał w Weronie Chievo 1:0 po golu Ghańczyka Sulleya Muntariego.
Lazio, mimo porażki w Turynie, jest trzecie, gdyż przegrało również zajmujące czwartą pozycję Udinese.
Czyste konto w bramce Fiorentiny zachował Artur Boruc, a jego zespół zremisował na własnym stadionie z Palermo i jest 16. w tabeli. Wciąż jednak nie może być pewny ligowego bytu. Z Serie A spadną trzy najsłabsze zespoły.