Marcin Nowak 14.04.2012

Liverpool w finale Pucharu Anglii

Piłkarze Liverpoolu pokonali w sobotę na londyńskim Wembley Everton 2:1 i po raz 14. w historii klubu awansowali do finału Pucharu Anglii.
Liverpool FCLiverpool FCPAP/EPA

Liverpool i Everton spotkały się w półfinale Pucharu Anglii już po raz piąty. "The Toffees" tylko raz, w 1906 roku wyszli z tego starcia zwycięsko.
Sobotnia wygrana nie przyszła podopiecznym Szkota Kenny'ego Dalglisha łatwo. Od 24. minuty przegrywali 0:1, gdy po błędzie Jamiego Carraghera gola zdobył Chorwat Nikica Jelavic. Bramki zaczęli strzelać dopiero w drugiej połowie. W 62. minucie do wyrównania doprowadził Urugwajczyk Luis Suarez, a na trzy minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry zwycięstwo strzałem głową zapewnił im Andy Carroll. Anglik wcześniej zmarnował dwie dogodne sytuacje.
Mecz poprzedziła minuta ciszy ku pamięci 96 kibiców Liverpoolu, którzy zginęli 15 kwietnia 1989 roku podczas meczu tego zespołu z Nottingham Forest na Hillsborough w Sheffield.
Liverpool stanie przed szansą ósmego triumfu w Pucharze Anglii (FA Cup) 5 maja, tradycyjnie na stadionie Wembley. Jego przeciwnikiem będzie zwycięzca niedzielnego starcia pomiędzy Tottenhamem Hotspur a Chelsea Londyn.

Liverpool - Everton 2:1 (0:1)
Bramki: dla Liverpoolu - Luis Suarez (62), Andy Carroll; dla Evertonu - Nikica Jelavic (24).

Widzów: 87 231.