Aneta Hołówek 09.05.2012

Radwańska oszczędziła rywalce przejażdżki na "rowerze"

Agnieszka Radwańska awansowała w środę do 1/8 finału turnieju WTA Tour na kortach ziemnych w Madrycie.
Agnieszka RadwańskaAgnieszka Radwańska kremlincup.ru

Polka w drugiej rundzie gładko pokonała Włoszkę Sarę Errani 6:0, 6:1.

Wszystko wskazywało na to, że Polka pokona rywalkę do zera, nie oddając jej żadnego gema w spotkaniu. Errani zachowała jednak honor i w końcówce drugiego seta zdobyła jeden gemowy punkt, co uchroniło ją od "rowerowej porażki" jak określają tenisiści dwa kółka w wyniku spotkania.

Kolejną rywalką Radwańskiej będzie Włoszka Roberta Vinci, która w równolegle rozgrywanym meczu pokonała Belgijkę Yaninę Wickmayer 6:1, 6:2.

Polka z 29-letnią Vinci, obecnie 20. na świecie, wygrała wszystkie trzy dotychczasowe pojedynki, w tym dwa na nawierzchni ziemnej w Rzymie w 2008 i 2010 roku. Była też od niej lepsza na twardym korcie w New Haven w 2009 r. Straciła w tej konfrontacji dwa sety.
Wyniki środowych spotkań drugiej rundy:

Agnieszka Radwańska (Polska, 4) - Sara Errani (Włochy) 6:0, 6:1
Roberta Vinci (Włochy) - Yanina Wickmayer (Belgia) 6:1, 6:2

Na poczatku tego tygodnia Radwańska awansowała na trzecie miejsce w najnowszym rankingu WTA. To jej najwyższa pozycja w karierze.

Jeśli w Madrycie Polka dotrze przynajmniej do ćwierćfinału turnieju, zajmująca teraz czwartą pozycję Kvitova, będzie musiała awansować do finału, by odzyskać trzecie miejsce.

Jeśli Radwańska wygra w ćwierćfinale, to ona utrzyma miejsce na podium bez względu na wynik Czeszki.