Marcin Nowak 20.05.2012

To takie smutne, takie niezasłużone

"Dramat, tragedia, koszmar" - takie tytuły dominują w niemieckich mediach po finale piłkarskiej Ligi Mistrzów, w którym Bayern przegrał w Monachium z Chelsea Londyn w serii rzutów karnych 3:4.
Kibice Bayernu MonachiumKibice Bayernu MonachiumPAP/EPA/SVEN HOPPE
  • Adam Dąbrowski, PR Londyn - komentarze po finale Ligi Mistrzów
  • Wojciech Szymański, PR Berlin - relacja z finału Ligi Mistrzów

"Nie, nie, nie! Płaczemy razem z wami" - to wielki tytuł w internetowym wydaniu "Bild Zeitung".
"Dramat w strzałach na bramkę. Drogba stał się koszmarem Bayernu" - napisał z kolei "Kicker".
Dziennikarze "Sueddeutsche Zeitung" podkreślili dużą przewagę Bawarczyków w sobotnim meczu: "Prawdopodobnie nigdy dotąd żaden zespół nie został tak zdominowany w finale Ligi Mistrzów".
Sobotnie spotkanie miało emocjonujący przebieg, szczególnie od 83. minuty. Wówczas gola dla Bayernu zdobył Thomas Mueller. Sześć minut później Chelsea wyrównała po trafieniu Didiera Drogby. Z kolei na początku dogrywki rzutu karnego dla Bayernu nie wykorzystał Arjen Robben.
W serii "jedenastek" w zespole Chelsea pomylił się tylko Juan Mata, a w Bayernie - Ivica Olic i Bastian Schweinsteiger.
Zdjęcie tego ostatniego - skulonego i płaczącego - zamieścił "Der Spiegel". Jak dodano, "dla piłkarzy Bayernu to prawdopodobnie najbardziej gorzki moment w karierze".
"To takie smutne, takie niezasłużone" - napisano z kolei w "Bildzie".