Marcin Nowak 25.09.2012

Epicki mecz! Gol i asysta Piszczka!

Borussia Dortmund w meczu na szczycie niemieckiej Bundesligi zremisowała na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 3:3 (2:0).
Eintracht Frankfurt - Borussia DortmundEintracht Frankfurt - Borussia Dortmund PAP/EPA/FREDRIK VON ERICHSEN

Łukasz Piszczek zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie dla Borussii Dortmund we wtorkowym meczu ekstraklasy piłkarskiej Niemiec z Eintrachtem we Frankfurcie. Obrońcy tytułu mistrzowskiego, z trzema Polakami w składzie, zremisowali 3:3.
Między 24. a 28. minutą w głównej roli wystąpił Piszczek. Jeden z najlepszych prawych obrońców Bundesligi najpierw strzelił gola, a potem wyłożył piłkę Marco Reusowi, który podwyższył na 2:0. Jeszcze przed przerwą na bramkę Eintrachtu uderzał Jakub Błaszczykowski po podaniu Roberta Lewandowskiego.
Po zmianie stron Eintracht rzucił sie do ataku i na efekty nie trzeba było długo czekać. W ciągu pięciu minut gospodarze doprowadzili do remisu (gole strzelili Stefan Aigner i Takashi Inui). Riposta Borussii nastąpiła bardzo szybko - w 54. minucie do siatki trafił Mario Goetze po koszmarnym błędzie Andersona Bamby. Ten ostatni zrehabilitował się jednak w 73. minucie, wyrównując strzałem głową.
Więcej bramek kibice nie zobaczyli, choć emocji nie brakowało. W ostatnich sekundach nie wytrzymał nerwowo trener Borussii Juergen Klopp, którego za krytykowanie pracy sędziów odesłano na trybuny.
Piszczek i Lewandowski grali cały mecz. Błaszczykowski został zmieniony w 84. minucie przez Ilkaya Gundogana.
W tabeli na prowadzeniu umocnił się Bayern Monachium, który wygrał na swoim stadionie z VfL Wolfsburg 3:0. Bawarczycy jako jedyni mają komplet punktów. Drugie miejsce zajmuje Eintracht, a Borussia Dortmund jest piąta. Dokończenie piątej kolejki w środę.