Aneta Hołówek 30.09.2012

Ligue 1: lider z Marsylii pierwszy raz na kolanach

Lider francuskiej ekstraklasy piłkarskiej Olympique Marsylia doznał w niedzielę pierwszej porażki w sezonie. W siódmej kolejce uległ na wyjeździe Valenciennes aż 1:4. Mimo to utrzymał prowadzenie w tabeli.

Zespół z Marsylii już w pierwszej połowie stracił więcej goli niż we wszystkich wcześniejszych meczach w lidze, kiedy jego bramkarz Steve Mandanda tylko raz wyciągnął piłkę z siatki. Piłkarze Valenciennes w ciągu 45 minut zmusili go do tego trzykrotnie. Na listę strzelców wpisali się Gael Danic, Foued Kadir i Anthony Le Tallec. Ten ostatni zdobył jeszcze jednego gola w drugiej połowie.
Olympique zdołało odpowiedzieć tylko trafieniem Jordana Ayewa w drugiej minucie doliczonego czasu gry.
Mimo porażki ekipa z Marsylii utrzymała prowadzenie w tabeli. Jej przewaga nad pozostałymi zespołami może jednak zmaleć. Jeśli Olympique Lyon pokona w niedzielę wieczorem na własnym boisku Girondins Bordeaux, w którym występuje reprezentant Polski Ludovic Obraniak, będzie tracić do lidera tylko jeden punkt.
W innym niedzielnym meczu 7. kolejki Stade de Reims, którego zawodnikiem jest inny kadrowicz biało-czerwonych Grzegorz Krychowiak, zmierzy się na wyjeździe z St. Etienne.