Tomasz Owsiński 26.11.2012

18 punktów Gortata i 8 porażka Suns

Zespół Phoenix Suns przegrał 101:104 wyjazdowy mecz ligi NBA z Philadelphia 76ers. To ósma porażka Phoenix w czternastu dotychczas rozegranych meczach sezonu zasadniczego.
Marcin Gortat i Goran DragicMarcin Gortat i Goran Dragicnba.com

Marcin Gortat grał przez 26 minut (w decydującej czwartej kwarcie nie pojawił się jednak na parkiecie), zdobył 18 punktów, miał 7 zbiórek, 2 asysty, blok oraz popełnił jeden faul.

Polak popisowo zagrał zwłaszcza w trzeciej kwarcie, kiedy to w dziesięć minut zdobył 13 ze swoich 18 punktów. Pierwszy raz od trzech spotkań udało mu się także zablokować rzut przeciwnika. W kolejnych atakach na kosz rywali prawie się nie mylił, a przy tym, co rzadko mu się dotychczas zdarzało, trzykrotnie zdobywał po trzy punkty - efektownymi i skutecznymi akcjami z faulem.

Suns z bilansem sześciu zwycięstw i ośmiu porażek zajmują 12. miejsce w Konferencji Zachodniej.

Kolejny mecz zespół Gortata rozegra we wtorek na wyjeździe z Cleveland Cavaliers.