Martin Ruszkiewicz 10.01.2013

Radwańska w finale turnieju WTA w Sydney

Agnieszka Radwańska pokonała Chinkę Na Li 6:3 6:4 i pewnie awansowała do finału turnieju WTA na twardych kortach w Sydney.
Agnieszka RadwańskaAgnieszka RadwańskaPAP/EPA/TRACEY NEARMY
  • Wojciech Fibak o zwycięstwie Agnieszki Radwańskiej nad Chinką Na Li (IAR)
  • Wojciech Fibak o losowaniu Australian Open (IAR)

W pierwszym półfinale Radwańska, czwarta w rankingu WTA Tour, w ciągu godziny i 35 minut uporała się z Chinką Na li (nr 4.) 6:3, 6:4. Po raz pierwszy zdołała pokonać tę rywalkę na twardej nawierzchni, po czterech porażkach (kompletny bilans wynosi teraz 4-5).

Chinka obroniła w czwartek siedem piłek meczowych, zanim zeszła z kortu pokonana, co podsumowała na konferencji prasowej: - Nigdy nie można się poddawać, a ja zawsze czuję, że jest szansa na zwycięstwo, dopóki sędzia nie powie, że mecz jest skończony. Pod koniec brakło mi trochę sił. Grałam wymianę na 100 procent, a potem w trzech następnych dochodziłam do siebie - zaznaczyła.

Li przyleciała do Sydney tuż po zwycięstwie przed własna widownią w Shenzheng (z pulą nagród 500 tys. dol.). Zanim przegrała z Polką, wygrała osiem pierwszych tegorocznych spotkań. Za to Radwańska jest wciąż niepokonana w tym roku, a w czwartek przedłużyła do ośmiu meczów serię wygranych spotkań i to bez straty seta. W ubiegłym tygodniu triumfowała w mniejszym turnieju WTA w nowozelandzkim Auckland (z pulą nagród 235 tys. dol.). To najbardziej pracowite i zarazem udane otwarcie sezonu w jej karierze.

Po południu, w drugim meczu 1/2 finału, Słowaczka Dominika Cibulkova pokonała Niemkę polskiego pochodzenia Angelique Kerber (nr 2.) 6:2, 4:6, 6:3.
Zawodniczka, która przegra piątkowy finał wyjedzie z Sydney z czekiem na sumę 62 300 dolarów oraz 320 punktami do rankingu WTA Tour. Natomiast triumfatorka imprezy wzbogaci się o premię w wysokości 117 tys. dol. i 470 pkt.